54° 11' 34"N 19° 23' 3"E
55 232 67 20
jachtklub@jachtklub.elblag.pl

Aktualności

Klubowa środa 1.02.2023

Zapraszamy na kolejne spotkanie klubowe w najbliższą środę 1. lutego br. na godz. 18.00. Podczas spotkania komandor Ryszard Seroka odpowie m.in na pytania dot. zniżek udzielonych w 2022 roku. Tematem spotkania będzie również organizacja regat klubowych w nadchodzącym sezonie. Zapraszamy.

Zakończenie konsultacji zmian statutowych

W związku z zakończeniem w dniu 25 stycznia 2023 roku okresu zgłaszania uwag do projektu nowego Statutu Jachtklubu Elbląg dziękujemy wszystkim zaangażowanym za przesłanie wskazówek i spostrzeżeń. Aktualnie wszystkie nadesłane informacje będą przeanalizowane, po czym w oparciu o nie zostanie sporządzony uaktualniony tekst jednolity projektu nowego Statutu, który zostanie udostępniony Członkom. Zarząd 

Deklaracje postoju na rok 2023 – informacja

Informujemy, że deklaracje postoju na postoje rezydenckie na sezon 2023-2024 nie są jeszcze przyjmowane. Terminy i sposób składania deklaracji zostaną opublikowane po przyjęciu nowego cennika oraz aktualizacji zasad postojów i wzorów dokumentów. Przewidujemy, że komplet informacji będzie gotowy dla Państwa w podobnym okresie jak w zeszłym roku (przełom lutego i marca).

Klubowa środa 11.01.2023

Zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie klubowe w najbliższą środę 11 stycznia br na godz. 18.00. W spotkaniu zapowiedział m.in. swój udział Marian Drabiński – prezes Elbląskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.

Zmiany w statucie Stowarzyszenia – konsultacje

Zgodnie z dyspozycjami Walnego Zgromadzenia został opracowany projekt zmian Statutu Stowarzyszenia Jachtklub Elbląg. Propozycje zmian wraz z omówieniem zostały przesłane pocztą elektroniczną do wszystkich członków stowarzyszenia. Jeśli korespondencja do Państwa nie dotarła, prosimy o zgłoszenie faktu drogą mailową na adres: jachtklub@jachtklub.elblag.pl oraz o dokonanie aktualizacji danych teleadresowych. Z treścią zmian członkowie stowarzyszenia mogą zapoznać się…
Przeczytaj więcej

Świąteczne spotkanie klubowe 23 grudnia godz. 17.00

Serdecznie zapraszamy 23 grudnia na godzinę 17.00 na świąteczne spotkanie klubowe. Zachęcamy, żeby przynieść coś od siebie na wspólny stół. Podczas spotkania zaplanowany jest koncert gitarowy. Środowe spotkanie klubowe zostaje przeniesione właśnie na piątek. Tym, których w piątek nie spotkamy już dziś życzymy zdrowych wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

Najbliższe spotkanie klubowe – 14. grudnia

Ze względów organizacyjnych spotkanie klubowe 7. grudnia zostaje odwołane. Zapraszamy wszystkich serdecznie za tydzień, 14 grudnia na godzinę 18.00. Przepraszamy za zmiany.

Podsumowanie ze spotkań klubowych

Wracamy z krótkim podsumowaniem tematów podjętych podczas środowych spotkań. Omówiono sytuacje z poprzednich lat, w których doszło do wypadnięcia za burtę osób z jachtów oraz sposoby udzielania im pomocy. Wnioskiem jest zamontowanie dodatkowych drabinek na wysokiej kei południowej. Wskazano też, że w klubie powinien być defibrylator. Uzupełnienie informacji: wykonanie i montaż 4 drabinek została zlecona…
Przeczytaj więcej

Gala 100-lecia Żeglarstwa Polskiego oraz Zakończenia Sezonu Żeglarskiego na Zalewie Wiślanym

W imieniu organizatorów przekazujemy zaproszenie na Galę 100-lecia Żeglarstwa Polskiego oraz Galę Zakończenia Sezonu Żeglarskiego na Zalewie Wiślanym. Szczegóły znajdują się na załączonej grafice.

Spotkanie z dr Tomaszem Glinieckim – „Operacja wschodniopruska 1944–1945”

25 listopada 2022 r. (piątek) o godzinie 18.00 zapraszamy na spotkanie z historią. Gościem Jachtklubu Elbląg będzie dr Tomasz Gliniecki, który wygłosi prelekcję o przeszłości regionu pt. „Operacja wschodniopruska 1944–1945. Strategiczna rola Zalewu Wiślanego w końcowym okresie II wojny światowej”. Wstęp wolny. Operacja wschodniopruska Armii Czerwonej wymagała zaangażowania znacznych sił i przez to opóźniła uderzenie…
Przeczytaj więcej