54° 11' 34"N 19° 23' 3"E
55 232 67 20
jachtklub@jachtklub.elblag.pl

Leon Lasienkiewicz – wspaniałe jest życie żeglarza..

Leon Lasienkiewicz – wspaniałe jest życie żeglarza..

Leon Lasienkiewicz, człowiek ze wszech miar dobry, uczynny i stale uśmiechnięty, niewiele mówi ale zawsze działa w potrzebie. Honorowy Członek Stowarzyszenia Jachtklub Elbląg, który wstąpił w poczet Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej – Sekcja żeglarska 1.01.1966 r. Tak właśnie jest, pasja żeglarzy trwa do końca świata i jeden dzień dłużej, aż trudno w to uwierzyć ale mamy na to dowody.

W życiorysie żeglarza Leona jest wiele sukcesów m.in. organizacja regat, medale odznaczenia i listy pochwalne za wkład w rozwój działalności rekreacyjnej oraz za zasługi w rozwoju kultury fizycznej w województwie.

Na Szafirze wraz z kolegami żeglarzami przepłynął Porty Bałtyckie tj. Tallin, Ryga, Kłajpeda i jeszcze dalej…

Pasja, moc wody i wiatru daje siłę na walkę z wszelkimi przeciwnościami postawionymi na drodze życia żeglarza Leona powoduje że wciąż się uśmiecha i pozytywnie patrzy w przyszłość nie zmiennie od lat stawiając na wodzie swojego Halebasa i planując kolejny sezon na jeziorach.

Żeglarzu Leonie niezmiennie życzymy zdrowia, pogody ducha i 200 lat życia za sterem Halebasa z którego pokładu świat wygląda najpiękniej.

Czasami wdzięczność trudno jest ubrać w słowa… wtedy proste DZIĘKUJEMY, zawiera wszystko co chcemy wyrazić. Najserdeczniejsze Podziękowania za wsparcie i pomoc w rozwoju naszej działalności.

Do zobaczenia w marinie Stowarzyszenia Jachtklub Elbląg.

FOT. Andrzej Śliwiński. Zakończenie sezonu Żeglarskiego 2023 r.