54° 11' 34"N 19° 23' 3"E
55 232 67 20
jachtklub@jachtklub.elblag.pl

Uroczystość Zakończenia Sezonu Żeglarskiego 2023 r.

Uroczystość Zakończenia Sezonu Żeglarskiego 2023 r.

W sobotę 18 listopada 2023 r. w siedzibie Jachtklub Elbląg odbyło się uroczyste zakończenie Sezonu Żeglarskiego. Oprawa imprezy była niezwykle podniosła i wyjątkowa, co dało się zauważyć na każdym kroku.

Wyeksponowane przy maszcie puchary, nagrody i medale dokumentowały sukcesy naszych BOHATERÓW. Zakupione jednostki regatowe wywarły na zgromadzonych niezapomniane wrażenie a zaproszeni goście i członkowie klubu dopisali bijąc wszystkie możliwe rekordy.

Uroczystość otworzył Komandor Adam Kapczyński wspaniałym przemówieniem dziękując zgromadzonym ŻEGLARZOM, dzieciakom z Elbląskiej Szkółki Żeglarskiej i pracownikom Jachtklub Elbląg za niezwykle pracowity ale bardzo udany sezon.

Uroczystość uświetnił swoja obecnością Kapitan ż.w. Jacek Kościuch Główny Inspektor ds. Delegatury w Elblągu Urzędu Morskiego w Gdyni, co dodatkowo podniosło prestiż i rangę wydarzenia.

Grzegorz Polak, Członek Zarządu i opiekun Elbląskiej Szkółki Żeglarskiej podsumował pierwsze regatowe sukcesy naszych dzieciaków. Oprócz świetnych wyników indywidualnych, nasi młodzi żeglarze zajęli zaszczytne II miejsce w Klasyfikacji Klubów Żeglarskiego Pucharu Żuław. Utalentowaną młodzież wyróżniono drobnymi upominkami.

Podczas uroczystości nagrodzono zasłużonych członków Jachtklub Elbląg statuetką oraz pięknymi albumami „Żaglowce Świata”, a kogo?
Komandora Adama Kapczyńskiego, Leona Lasinkiewicza, Henryka Malentowicza, Stefana Krzekotowskiego, Grzegorza Polaka, Jarosława Ciesielskiego oraz zaproszonego gościa Andrzeja Bugajnego, ambasadora Szkółki Żeglarskiej.

Poczet honorowy młodzieży z Elbląskiej Szkółki Żeglarskiej przy dźwiękach dzwonu opuścił banderę i oficjalnie zakończył się tegoroczny sezon żeglarski.

Komandor zaprosił wszystkich zgromadzonych na mniej oficjalną część uroczystości w budynku Jachtklub Elbląg.

Były kwiaty, upominki i niekończące się wspomnienia, wyborne jedzenie, uściski, wzruszenia, dyskusje, śmiech do późnych godzin wieczornych a to wszystko przy dźwiękach wygrywanych szant. Uczta dla ducha i ciała, Tomku i Przemku jesteście niezawodni, wspaniali, najlepsi po prostu nasi!!!

Dziękujemy Wszystkim przybyłym za to że byliście z nami, za wspaniałą energię i uśmiech, życzymy sobie żeby każde zakończenie sezonu było tylko lepsze!

Piękne dzięki naszym Członkom za wspaniałą fotorelację z uroczystości, Andrzejowi Śliwińskiemu, Irenie i Krzysztofowi Polak.

Serdeczne podziękowania za przygotowanie wybornej uczty kierujemy w stronę wspaniałych i niezawodnych Pań – Pozytywnych Elblążanek oraz Zespołowi Jachtklub Elbląg.