54° 11' 34"N 19° 23' 3"E
55 232 67 20
jachtklub@jachtklub.elblag.pl

Regaty Elbląskiej Szkółki Żeglarskiej

Regaty Elbląskiej Szkółki Żeglarskiej

W Sobotę 4 czerwca 2022 w ramach dorocznych regat Puchar Mariny Elbląg organizowanych przez Jachtklub Elbląg, odbyły się pierwsze regaty naszej Elbląskiej Szkółki Żeglarskiej. Historia naszych klubowych regat sięga lat 70-tych i właśnie dlatego z wielką dumą i radością, po wielu latach przerwy, rozpoczeły się zmagania najmłodszych adeptów naszego Jachtklubu Elbląg. Podobnie jak w ubiegłym roku, bazą regat była Marina Suchacz. To już czwarty rok, jak Jachtklub Elbląg podpisał z Mariną Suchacz i jej „komandorem” – Grzegorzem Danilukiem, umowę partnerską. Zarówno Jachtklub Elbląg jak i Marina Suchacz, stale pracują nad budowaniem pozytywnej kultury żeglarskiej na naszej polskiej części Zalewu Wiślanego.
Wracając do regat…..
Dzieciaki po 3 latach nauki, dostały w końcu szansę sprawdzenia się w poważnej imprezie. Sam fakt, uczestniczenia w inauguracji regat, ramię w ramię z doświadczonymi żeglarzami Zalewu Wiślanego, wzbudzał w nich wiele pozytywnych emocji. Jednym z ważniejszych elementów inauguracji tej imprezy było przekazanie naszym młodym żeglarzom oficjalnych identyfikatorów/legitymacji członkowskich Jachtklubu Elbląg. Część oficjalna zakończyła się prezentacją tras dla poszczególnych grup startowych.
Pogoda dopisała. Północny wiatr i warunki określane przez żeglarzy na 3-4 w skali Beuforta, dały dzieciakom cudowne możliwości sprawdzenia swoich umiejętności na wodzie. Regaty w formule czterech wyścigów, wyłoniły zwycięzców w dwóch klasach – Optimist oraz Laser PICO. Zakończenie regat wraz z rodzicami, trenerami odbyło się rewelacyjnej rodzinnej atmosferze… przy grillu, szantach i przeżywaniu poszczególnych startów. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a zwycięskie załogi otrzymały coś ekstra …do podziału dla całej Szkółki Żeglarskiej. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji filmowej z tego wydarzenia i czekamy na kolejne regaty….

film :
https://youtu.be/OqbYeH-MWaM

Oczywiście nieustająco dziękujemy SPONSOROM NASZEJ SZKÓŁKI !!!

  • Prezydentowi Miasta Elbląg
  • Mosir Elbląg
  • Firmie Layman Ryszard Seroka
  • Państwu Dorocie i Sylwestrowi Wadeckim
  • Joannie i Adamowi Kapczyńskim
  • Firmie Hipp Polska
  • Firmie TPE
  • Szkole Sportowej 3 w Elblagu
    … i wielu innym przyjaznym nam osobom !!!