54° 11' 34"N 19° 23' 3"E
55 232 67 20
jachtklub@jachtklub.elblag.pl

Żegnaj lato na rok – Koniec Sezonu Żeglarskiego w Jachtklub Elbląg

Żegnaj lato na rok – Koniec Sezonu Żeglarskiego w Jachtklub Elbląg

Rozgościła się na dobre już Pani Jesień w naszej marinie. Przyszła pora jesiennej słoty i posezonowych porządków do których ochoczo przystąpili Członkowie Stowarzyszenia jachtklub Elbląg.

Zatem dźwigamy na okrągło a klubowicze ciężko pracują na terenie, żeby tylko zdążyć przed pierwszymi przymrozkami. To ten dobry czas na pogaduchy i wspomnienia z lat wielu. A historia klubu jest długa i pięknie jest spotykać na naszym terenie kolegów żeglarzy, którzy pamiętają trudne jej początki.

Na koniec sezonu wracają do nas jednostki, które rozpłynęły się po świecie m.in. dwa drewniane jachty żaglowe Misia II i Podągi, nasze wspaniałe oldtimery, wyjątkowe seniorki. To zaszczyt podejmować je ponownie w naszej marinie.

Podągi to żaglowiec z 1905 r., pierwszy który przepłynął cieśninę Piławską po IIWŚ. Właściciel jednostki Misia II (z 1969 r.) Andrzej Hulanicki członek klubu ze wzruszeniem wspomina chwile zakupu, remontu i czas jej wodowania. Te chwile są niezwykłe, można je poczuć gdy stanie się na pokładzie Misia II.

Jeszcze tylko ostatni rejs w tym sezonie żeglarskim, należna toaleta i zasłużony odpoczynek w hangarze.

Już wkrótce, bo jeszcze w tym roku ciekawe spotkania w długie zimowe wieczory w siedzibie klubu a na początek…

ZAKOŃCZENIE SEZONU ŻEGLARSKIEGO 2023R – 18.11.2023 o godz. 17 w siedzibie klubu przy ul. Radomskiej 29, na które serdecznie ZAPRASZAMY.