54° 11' 34"N 19° 23' 3"E
55 232 67 20
jachtklub@jachtklub.elblag.pl

66 Międzynarodowe Regaty „Fromborska Jesień 2023”

66 Międzynarodowe Regaty „Fromborska Jesień 2023”

2 września 2023 roku na wodach Zalewu Wiślanego odbyły się 66 Międzynarodowe Regaty „Fromborska Jesień 2023”. Organizatorem imprezy był Morski Klub Żeglarski „DAL” PTTK we Fromborku a na starcie stanęło ponad 30 załóg.

Imprezę poprowadził Prezes Elbląskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Marian Drabiński wraz z sędzią głównym Tomaszem Taborem. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście m.in. Edward Pietrulewicz Dyrektor Urzędu Marszałkowskiego, biuro regionalne w Elblągu oraz Zbigniew Pietkiewicz, Burmistrz Fromborka.

Pomimo przeciwności losu w postaci mielizn czy mostu w Nowakowie na starcie stanęły cztery załogi z Jachtklub Elbląg. Regaty nie należały do łatwych ale załogi dzielnie walczyły o zwycięstwo.

Główne trofeum w klasie najszybszych jachtów zdobyła LITWINKA z załogą Prezesa Mariana Drabińskiego. Nasi Klubowi koledzy z kapitanem Ryszardem Seroką na jachcie BERBEĆ II zajęli II miejsce w swojej klasie. Pozostali klubowicze poza podium. Miejmy nadzieję, że brak sukcesów nie zniechęci naszych żeglarzy do walki w następnych regatach, które odbędą się w dn. 29.09-1.10.2023r – Błękitna Wstęga Zalewu Wiślanego – Puchar Burmistrza Krynicy Morskiej.

Serdecznie dziękujemy naszym ZAŁOGOM, KAPITANOM za udział w regatach, zaciętą walkę i emocje!!! Czekamy na Wasze sukcesy, wciąż jesteśmy ich głodni.