54° 11' 34"N 19° 23' 3"E
55 232 67 20
jachtklub@jachtklub.elblag.pl

XXI Jubileuszowe Regaty Żeglarskie im. Jarka Rąbalskiego – Puchar Króla Stefana Batorego

XXI Jubileuszowe Regaty Żeglarskie im. Jarka Rąbalskiego – Puchar Króla Stefana Batorego

W sobotę 29 lipca na wodach Zalewu Wiślanego w niewielkim porcie Nowa Pasłęka po raz XXI żeglarze stanęli na starcie Regat Żeglarskich im. Jarka Rąbalskiego – Puchar Króla Stefana Batorego. Organizatorem imprezy był Urząd Miasta Braniewo oraz YC ZALEWU WIŚLANEGO NOWA PASŁĘKA a w roli gospodarza wystąpił Grzegorz Hejber, Komandor Klubu.

Uroczyste otwarcie REGAT, wśród gości Komandor Jachtklub Elbląg Adam Kapczyński

Do żeglarskiej rywalizacji zgłosiło się prawie 30 załóg, które w fantastycznej atmosferze bawiły się wieczorem na terenie Przystani YC ZALEWU WIŚLANEGO NOWA PASŁĘKA. Oprócz rywalizacji na wodzie odbyły się koncert, animacje i wspaniała biesiada żeglarska.

c.d. regat na Zalewie Wiślanym fot. Ewa i Wojciech Niźnik

Oczywiście reprezentacji żeglarzy z klubu Jachtklub Elbląg również nie mogło zabraknąć na tak niecodziennej uroczystości.

Nagroda Marszałka Województwa którą wręcza Edward Pietrulewicz – Dyrektor Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Biuro Regionalne w Elblągu

Na starcie stanęły trzy mocno zmotywowane do zwycięstwa jednostki, ze składem:
MOTE – skipper Mirosław Zemke oraz Krzysztof Kobus, Krzysztof Adamski
FLYING BANANA – skipper Marcin Malewicki, Oskar Malewicki, Andrzej i Marcin Śliwińscy. Jednostka należąca do Członka Zarządu Jachtklub Elbląg Piotra Lesza.
SUN BEAN 22 – skipper Mateusz Tuzimek oraz Piotr Hulanicki, bosman Jachtklub Elbląg.

Ponadto, kolega żeglarz Stanisław Bogdan Justyński, (były Komandor klubu Jachtklub Elbląg) wystartował na jednostce RA ze skipperem Ryszardem Doda, Danielem Justyńskim i Kacprem Pieta.

Uroczystość wręczania PUCHARÓW fot. Małgorzata Kobus – MIREK ZEMKE

Pomimo niekorzystnych wiatrów a nawet jego braku nasze ekipy mają się czym pochwalić. Nasi BOHATEROWIE zdobyli trzy i pół pucharu, WIELKIE GRATULACJE DLA ZWYCIĘZCÓW!!!
I MIEJSCE – GRUPA I KWR – MOTE
II MIEJSCE – GRUPA I KWR – RA = 1/2 pucharu 😉
II MIEJSCE – GRUPA II KWR – FLYING BANANA
III MIEJSCE – PUCHAR BAŁTYKU POŁUDNIOWEGO Króla Stefana Batorego – klasyfikacja generalna – FLYING BANANA

c.d. Gala wręczania PUCHARÓW fot. Małgorzata Kobus, ekipa FLYING BANANA

Obserwatorom dziękujemy za wsparcie i doping.

Szczególne podziękowania kierujemy do Państwa Ewy i Wojciecha Niźnik oraz Anny Pietrulewicz, którzy fotografowali na trasie poczynania naszych BOHATERÓW a my możemy podziwiać. Uroczystość wręczania pucharów uwieczniliśmy osobiście.

c.d. Gala wręczania PUCHARÓW fot. Małgorzata Kobus, ekipa RA m.in. Stanisław Bogusław Justyński (prawa)

W tym wyjątkowym dniu żeglarski savoir-vivre obowiązywał w porcie, na wodzie i w naszych wspólnych relacjach do końca biesiady, za co serdecznie dziękujemy naszym uczestnikom.

trofea JACHTKLUB ELBLAG