54° 11' 34"N 19° 23' 3"E
55 232 67 20
jachtklub@jachtklub.elblag.pl

Koncert Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego

Koncert Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego

Informujemy, że koncert został odwołany ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiologiczną.

3 grudnia godz. 17.00 zapraszamy do elbląskiego Jachtklubu na koncert Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego. W repertuarze pieśni morza i kubryku oraz ballady rosyjskie. Po koncercie biesiada klubowa, zapewniamy ciepłe napoje.

Do 15 listopada przedsprzedaż biletów dla członków klubu w cenie 40 zł. Po tym terminie zaproszenie kierujemy do wszystkich chętnych. Cena dla pozostałych osób 60 zł. Ilość miejsc ograniczona. Rezerwacja biletów drogą mailową na adres jachtklub@jachtklub.elblag.pl oraz w biurze stowarzyszenia. Potwierdzeniem rezerwacji jest dokonanie przelewu w ciągu 3 dni od dnia rezerwacji. Nie planuje się sprzedaży biletów w dniu koncertu.

Andrzej Korycki, członek legendarnego zespołu „Stare Dzwony”, od początku lat 80-tych wykonawca współczesnych piosenek żeglarskich. W świecie muzycznym zasłynął przede wszystkim jako twórca utworów: „Magda”, „Yacht Rock&Roll”, „Struna za struną”, „Chciałem być żeglarzem”, „Fale”, „Byle dalej”, „Załoga”, „Cyklady”, „Rejs tawerną”, „Plasterek cytryny i ja”.

Charyzmatyczny wirtuoz głosu i gitary, w ujmujący sposób zjednujący sobie ludzi, pasjonat, który w niepowtarzalny sposób ukradkiem przemyca do muzyki spokój i ciszę.

Obecnie Andrzej występuje w duecie z Dominiką Żukowską, z którą wspólnie śpiewa utwory autorskie, tradycyjne pieśni o morzu oraz współczesne pieśni kubryku.

Ponadto duet od lat fascynuje się repertuarem trzech wybitnych postaci ballady rosyjskiej: Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego oraz Żanny Biczewskiej, których to twórczość wyróżnia się dużą emocjonalnością oraz wymownością tekstów, które w ujmujący sposób opisują to, co w życiu często trudno wyrazić słowami…

Pasja Andrzeja Koryckiego do pieśni wspomnianych artystów zrodziła się w latach 80-tych – w czasach Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, na którym to  jego interpretacje ballad rosyjskich zostały nagrodzone Samowarem. 

Podczas koncertów – zarówno po rosyjsku, jak i w polskich tłumaczeniach – duet wyśpiewuje wiele wzruszających ballad tych artystów, takich jak: „Modlitwa”, „Pożegnanie Polski”, „Aleksander Siergiejewicz Puszkin”, „Piosenka o piechocie”, „Niebieski balonik”, „Droga na Smoleńsk”, „Pieśń gruzińska”, „Ostatni trolejbus”, „Trzy miłości”, „Reinkarnacja”, „Konie”, „Włóczęga”, „O мой cынок”, „Kozacka przypowieść”, „Миленький  ты мой”, ” Эх загулял…”

Wykonawcy, wyśpiewując rosyjskie pieśni, zabierają publiczność w świat wspomnień i wzruszeń. Ballady te nawiązują do słowiańskiej wrażliwości i kultury, dzięki czemu  mimo upływającego czasu, nie tracą na swej popularności i zawsze znajdują szeroką rzeszę odbiorców.