54° 11' 34"N 19° 23' 3"E
55 232 67 20
jachtklub@jachtklub.elblag.pl

Kurs na patent żeglarza jachtowego

Kurs na patent żeglarza jachtowego

Zapraszamy na tygodniowy kurs praktycznej nauki żeglowania zakończony egzaminem na patent żeglarza jachtowego. Szkolenie odbywa się w małych grupach czteroosobowych na wodach rzeki Elbląg i Zalewu Wiślanego – akwenie różnorodnym przyrodniczo, jak i bogatym w atrakcje turystyczne.  W ramach szkolenia poznajemy w praktyce specyfikę żeglowania po śródlądziu i morskich wodach osłoniętych.

Terminy:  

1 termin: 14.08 – 20.08.2021
2 termin: 21.08 – 27.08.2021
Termin egzaminu 27.08.2021 (piątek) 
Terminy kolejnych kursów zostaną podane w późniejszym terminie.

Ilość osób w załodze: 4 osoby + instruktor
Miejsce: Jachtklub Elbląg, ul. Radomska 29, 82-300 Elbląg
Akwen szkoleniowy: Zalew Wiślany i Rzeka Elbląg

Zajęcia praktyczne i teoretyczne prowadzone są na jachtach kabinowych – mieczowym i balastowym. Zakres kursu jest opracowany zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Żeglarskiego i wzbogacony o obsługę instrumentów nawigacyjnych, łączności i bezpieczeństwa.

Szkolenie zaczyna się w sobotę o godzinie 12.30 i kończy się w piątek o godz. 14.00. Od niedzieli do piątku spotykamy się codziennie o 9.30. Pływamy do 20.00 z przerwą na obiad ok godz. 15.00. 

Istnieje możliwość noclegu na jachcie (w ramach podstawowej ceny) lub w Hotelu Jachtklubu Elbląg (dodatkowa opłata, wymagana wcześniejsza rezerwacja).

Wyżywienie we własnym zakresie. Proponujemy składkę jachtową i wspólne zamawianie lub przyrządzanie posiłków. Do dyspozycji załogi udostępniamy kambuz jachtowy i grilla na terenie Jachtklubu Elbląg. 

Uprawnienia

Patent żeglarza jachtowego uprawnia do prowadzenia jachtów żaglowych po wodach śródlądowych bez ograniczeń oraz do prowadzenia jachtów żaglowych o długości do 12 metrów po morskich wodach wewnętrznych  i po pozostałych wodach morskich do 2 mil od brzegu w porze dziennej. 

Cena – 1380 zł 

Opłata zawiera:

 • szkolenie praktyczne i teoretyczne;
 • ubezpieczenie NNW;
 • opłaty portowe;
 • koszty paliwa;
 • dostęp do podręczników;
 • indywidualne konsultacje szkoleniowe (ponadprogramowe);
 • możliwość noclegu na jachcie.

Dodatkowe opłaty:

 • Opłata za egzamin – 250 zł (50% zniżki dla uczniów do 26 roku życia);
 • Opłata za wydanie patentu – 50 zł (50% zniżki dla uczniów do 26 roku życia);
 • Kasa jachtowa na wyżywienie;
 • Koszty dojazdu.

Zapisy

Kurs dedykowany jest dla osób dorosłych. Uczestnictwo niepełnoletnich jest możliwe po wcześniejszych indywidualnych ustaleniach. Zgłoszenia prosimy dokonywać drogą mailową podając imię i nazwisko, numer telefonu, wiek, termin kursu informację o wybranej opcji nocowania.

Dodatkowych informacji udzielamy telefonicznie 505 655 960. Potwierdzenia uczestnictwa będziemy dokonywać po przyjęciu zgłoszeń i dokonaniu wpłaty przez przynajmniej 3 osoby na dany kurs.

Kurs organizowany jest we współpracy Stowarzyszenia Jachtklub Elbląg oraz Stowarzyszenia Inspiratornia.