54° 11' 34"N 19° 23' 3"E
55 232 67 20
jachtklub@jachtklub.elblag.pl

PUCHAR MARINY ELBLĄG (aktualizacja załączników)

PUCHAR MARINY ELBLĄG (aktualizacja załączników)

Puchar Mariny Elbląg o Puchar Mariny Suchacz to propozycja Jachtklubu Elbląg i Mariny Suchacz na spędzenie na wodzie soboty 5 czerwca 2021 roku. Regaty łączą w sobie dużo sportowego żeglarstwa według zasad fair play, dobrą zabawę, wspaniałe towarzystwo w trakcie bankietu dla żeglarzy, a także akompaniament muzyczny podczas gali zakończenia regat.

Puchar Mariny Elbląg to całodzienne regaty, których trasa zaplanowana jest dookoła całego akwenu. Portem goszczącym uczestników tegorocznych regat jest Marina Suchacz, gdzie jachty będą stacjonować bezpośrednio przed i po biegach regatowych.

Regaty wokół Zalewu Wiślanego organizowane przez „Stowarzyszenie Jachtklub Elbląg” odbywają się co roku i mają swoją długoletnią historię przez co są bardzo ważnym wydarzeniem dla elbląskich i regionalnych żeglarzy. Integrują społeczność żeglarską wód Zalewu Wiślanego głównie ze względu na fakt, iż ich trasa przebiega wzdłuż linii brzegowej całego akwenu, odwiedzając niejako każdy z portów macierzystych żeglarzy biorących udział w regatach.

Ideą organizatorów jest wprowadzenie nowej formuły regat na Zalewie Wiślanym, przy zachowaniu historycznych tradycji regat długodystansowych. Nowa jakość wydarzenia pn. Puchar Mariny Elbląg o Puchar Mariny Suchacz ma jeszcze bardziej zacieśnić więzy pomiędzy żeglarzami, a także propagować żeglarstwo jako sport fair play.

Regaty zostaną rozegrane w klasie KWR w trzech grupach startowych. Organizatorzy planują rozegranie jednego, całodziennego wyścigu. Start do wyścigu odbędzie się w dniu 5 czerwca 2021 roku o godzinie 10.00 na redzie portu Suchacz. Regaty zaliczane są do Pucharu Zalewu Wiślanego oraz Pucharu Bałtyku Południowego. Szczegóły dotyczące regat znajdują się w zawiadomieniu o regatach, które dostępne jest na stronie internetowej organizatora. (www.jachtklub.elblag.pl)

Zakończenie regat nastąpi 5 czerwca 2021 roku o godzinie 19.00 podczas gali zakończenia regat w Marinie Suchacz.

Serdecznie zapraszamy zarówno do startu w samych regatach jak również do wzięcia udziału w charakterze widza i podziwiania zmagań żeglarzy na wodzie.

ZAKTUALIZOWANE ZAŁĄCZNIKI:

Zawiadomienie o regatach

Instrukcja Żeglugi

Mapa grupa 1

Mapa grupa 2

Mapa grupa 3