Początek

Puchar Mariny Elbląg 2019 - 22.06.2019

 

Puchar Mariny Elbląg 2019

 

 Puchar Mariny Elbląg to propozycja „Stowarzyszenia Jachtklub Elbląg” na spędzenie na wodzie weekendu od 21 do 23 czerwca 2019 roku. Regaty łączą w sobie dużo sportowego żeglarstwa według zasad fair play, dobrą zabawę, wspaniałe towarzystwo w trakcie bankietu dla żeglarzy, a także akompaniament muzyczny podczas gali zakończenia regat.

 Puchar Mariny Elbląg to całodzienne regaty, których trasa zaplanowana jest dookoła całego akwenu. Organizatorzy w tym roku jako port regat wyznaczyli port jachtowy w Krynicy Morskiej, gdzie jachty będą stacjonować bezpośrednio przed i po biegach regatowych.

 Regaty wokół Zalewu Wiślanego organizowane przez "Stowarzyszenie Jachtklub Elbląg" odbywają się co roku i mają swoją długoletnią historię przez co są bardzo ważnym wydarzeniem dla elbląskich i regionalnych żeglarzy. Integrują społeczność żeglarską wód Zalewu Wiślanego głównie ze względu na fakt, iż ich trasa przebiega wzdłuż linii brzegowej całego akwenu, odwiedzając niejako każdy z portów macierzystych żeglarzy biorących udział w regatach.

 Ideą organizatorów jest wprowadzenie nowej formuły regat na Zalewie Wiślanym, przy zachowaniu historycznych tradycji regat długodystansowych. Nowa jakość wydarzenia pn. Puchar Mariny Elbląg ma jeszcze bardziej zacieśnić więzy pomiędzy żeglarzami, a także propagować żeglarstwo jako sport fair play.

 Regaty zostaną rozegrane w klasie KWR w trzech grupach startowych. Organizator planuje rozegranie jednego, całodziennego wyścigu. Start do wyścigu odbędzie się w dniu 22 czerwca 2019 roku o godzinie 10.00 na redzie portu Krynica Morska. Regaty zaliczane są do Pucharu Zalewu Wiślanego oraz Pucharu Bałtyku Południowego. Szczegóły dotyczące regat znajdują się w zawiadomieniu o regatach, które dostępne jest na stronie internetowej organizatora. (www.jachtklub.elblag.pl)

Zakończenie regat nastąpi 22 czerwca 2019 roku o godzinie 20.00 podczas gali zakończenia regat w ogrodzie Hotelu Kahlberg w Krynicy Morskiej.

Serdecznie zapraszamy zarówno do startu w samych regatach jak również do wzięcia udziału w charakterze widza i podziwiania zmagań żeglarzy na wodzie. 

 Adam K. Kapczyński
 Komandor
 „Stowarzyszenie Jachtklub Elbląg”

 DOKUMENTY DO POBRANIA:

- Zawiadomienie o regatach - do pobrania tutaj
- Zgłoszenie do regat - do pobrania tutaj
- RODO - do pobrania tutaj
- wstępna instrukcja żeglugi (ostateczne instrukcja żeglugi zostanie zaprezentowana na odprawie kapitanów przed regatami) - do pobrania tutaj
- mapka grupa 1 - do pobrania tutaj
- mapka grupa 2 - do pobrania tutaj
- mapka grupa 3 - do pobrania tutaj

 DO REGAT MOŻNA ZAPISAĆ SIĘ JUŻ TERAZ, WCHODZĄC NA TEN LINK -> TUTAJ