Początek

Szkolenie Żeglarskie 2019

KURS ŻEGLARSKI 2019
 
Szkolenie żeglarskie – kurs żeglarski – zaczynamy.
 
Spełniając oczekiwania wszystkich żeglarzy, JACHTKLUB ELBLĄG organizuje kurs żeglarski obejmujący zakres wiedzy i umiejętności wymaganych do uzyskania patentu żeglarza jachtowego i patentu jachtowego sternika morskiego. 
 
Rozpoczęcie kursu (zajęcia organizacyjne i pierwszy wykład) odbędzie się w maju 2019r w sali szkoleniowej Jachtklubu Elbląg ul. Radomska 29. Rozpoczęcie kursu uzależnione jest ilością zgłoszeń (terminy zajęć podane będą w odrębnym komunikacie po weryfikacji zgłoszeń). 
 
Zajęcia teoretyczne i praktyczne odbędą się w miesiącach maj-czerwiec 2019 r. Informacje będą na bieżąco publikowane na stronie www.jachtklub.elblag.pl i Elbląskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego http://www.eozz-elblag.pl , oraz na stronach facebook.
 
Kurs żeglarski składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.
 
1) Część teoretyczna to cykl wykładów: przepisy, budowa jachtów, teoria żeglowania, zasady eksploatacji oraz manewrowania jachtem pod żaglami i na silniku, podstawy locji, wiadomości z zakresu ratownictwa wodnego, wiadomości z zakresu meteorologii, pomoce nawigacyjne, podstawowe zasady ochrony wodnego środowiska naturalnego, podstawowe przepisy prawa drogi na morskich i śródlądowych drogach wodnych, etykieta jachtowa. Każdy z uczestników otrzyma przed kursem możliwość kupna książki wraz z płytą CD z profesjonalnym programem szkolenia.
 
2) Część praktyczna kursu żeglarskiego to szkolenie umiejętności praktycznych: manewry pod żaglami, manewry jachtem żaglowym na silniku, kierowanie załogą, praca w charakterze członka załogi, prace bosmańskie.
 
Kursy żeglarskie na patent żeglarza jachtowego i jachtowego sternika morskiego kończą się państwowym egzaminem teoretycznym i praktycznym.
 
Patent żeglarza jachtowego uzyskuje osoba, która:
• ukończyła 14. rok życia;
• zdała egzamin z wymaganej wiedzy i umiejętności.
 
Patent jachtowego sternika morskiego uzyskuje osoba, która:
• ukończyła 18. rok życia;
• odbyła co najmniej dwa rejsy po wodach morskich w łącznym czasie co najmniej 200 godzin żeglugi;
• zdała egzamin z wymaganej wiedzy i umiejętności.
 
Pozytywna ocena z egzaminu skutkuje otrzymaniem Patentu Żeglarza Jachtowego lub Patentu Jachtowego Sternika Morskiego.
 
Koszty szkolenia
Żeglarz jachtowy - 900 PLN
Sternik jachtowy - 1000 PLN
 
Koszty egzaminu - są to opłaty za egzamin państwowy, organizowany przez Polski Związek Żeglarski.
 
zapisy:
JACHTKLUB Elbląg
JachtKlub / Wodnik (sekretariat) tel. 0-55 232 67 20 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - Temat: Kurs żeglarski 2019r