Początek

Puchar Mariny Elbląg 2018

AKTUALIZACJA (2018-06-07) - już 23.06 ścigamy się po całym Zalewie ! ! ! 

 

Poniżej dokumenty: zawiadomienie o regatach, instrukcja żeglugi, zgłoszenie do regat oraz ..... nowość ... RODO :)

- zawiadomienie o regatach - w formacie pdf

- instrukcja żeglugi - w formacie pdf

- zgłoszenie do regat - w formacie pdf

- informacje RODO

 

Puchar Mariny Elbląg 2018

 

Puchar Mariny Elbląg to propozycja „Stowarzyszenia Jachtklub Elbląg” na spędzenie na wodzie weekendu od 22 do 24 czerwca 2018 roku. Regaty łączą w sobie dużo sportowego żeglarstwa według zasad fair play, dobrą zabawę, wspaniałe towarzystwo w trakcie bankietu dla żeglarzy, a także akompaniament muzyczny podczas gali zakończenia regat. 

Puchar Mariny Elbląg to całodzienne regaty, których trasa zaplanowana jest dookoła całego akwenu. Organizatorzy w tym roku jako port regat wyznaczyli port jachtowy w Krynicy Morskiej, gdzie jachty będą stacjonować bezpośrednio przed i po biegach regatowych.

Regaty wokół Zalewu Wiślanego organizowane przez "Stowarzyszenie Jachtklub Elbląg" odbywają się co roku i mają swoją długoletnią historię przez co są bardzo ważnym wydarzeniem dla elbląskich i regionalnych żeglarzy. Integrują społeczność żeglarską wód Zalewu Wiślanego głównie ze względu na fakt, iż ich trasa przebiega wzdłuż linii brzegowej całego akwenu, odwiedzając niejako każdy z portów macierzystych żeglarzy biorących udział w regatach. 

Ideą organizatorów jest wprowadzenie nowej formuły regat na Zalewie Wiślanym, przy zachowaniu historycznych tradycji regat długodystansowych. Nowa jakość wydarzenia pn. Puchar Mariny Elbląg ma jeszcze bardziej zacieśnić więzy pomiędzy żeglarzami, a także propagować żeglarstwo jako sport fair play.

Regaty zostaną rozegrane w klasie KWR w trzech grupach startowych. Organizator planuje rozegranie jednego, całodziennego wyścigu. Start do wyścigu odbędzie się w dniu 23 czerwca 2018 roku o godzinie 10.00 na redzie portu Krynica Morska. Meta regat wyznaczona będzie na redzie portu Krynica Morska. Regaty zaliczane są do Pucharu Zalewu Wiślanego oraz Pucharu Bałtyku Południowego. Szczegóły dotyczące regat znajdują się w zawiadomieniu o regatach, które dostępne jest na stronie internetowej organizatora. (www.jachtklub.elblag.pl)

Zakończenie regat nastąpi 23 czerwca 2018 roku o godzinie 20.00 podczas gali zakończenia regat w ogrodzie Hotelu Kahlberg w Krynicy Morskiej.

Serdecznie zapraszamy zarówno do startu w samych regatach jak również do wzięcia udziału w charakterze widza i podziwiania zmagań żeglarzy na wodzie.

Adam K. Kapczyński

V-ce Komandor 

 

„Stowarzyszenie Jachtklub Elbląg