Początek

OPP

Przekaż swój 1 % podatku na rozwój elbląskiego żeglarstwa.

Zarząd przypomina, iż Stowarzyszenie Jachtklub Elbląg jest Organizacją Pożytku Publicznego. 
 
Wszystkie osoby chcące wesprzeć działalność Jachtklubu Elbląg mogą przekazać na ten cel 1% swojego podatku dochodowego. 
 
W tym celu w rocznym rozliczeniu podatkowym należy podać numer KRS 0000027803. 
 
Stowarzyszenie Jachtklub Elbląg działa na rzecz ogółu społeczeństwa i zrzesza sympatyków żeglarstwa oraz osoby zainteresowane uprawianiem sportów wodnych. Siedziba Stowarzyszenia mieści się w Elblągu, a zlokalizowana jest przy nowo wyremontowanej marinie jachtowej przy ulicy Radomskiej 29, w pięknym i urokliwym przedwojennym budynku. Poza siedzibą i basenem jachtowym w Elblągu Jachtklub Elbląg dysponuje przystanią jachtową zlokalizowaną na południowo-zachodnim brzegu Zalewu Wiślanego (Zatoka Elbląska), u wejścia w rzekę Elbląg, w miejscowości Nadbrzeże. 

Historia Stowarzyszenia Jachtklub Elbląg sięga roku 1959, kiedy to powstało Ognisko Wodne Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej "Zamech" w Elblągu, które następnie zostało przeistoczone w Jachtklub Elbląg, a obecnie działa pod nazwą Stowarzyszenie Jachtklub Elbląg. Klub od ponad 50 lat uczestniczy w życiu sportowym miasta Elbląg i całego regionu krzewiąc ten wspaniały sport jakim jest żeglarstwo. 
 
Stowarzyszenie Jachtklub Elbląg w roku 2013 za swoją działalność na rzecz ogółu społeczeństwa otrzymało status Organizacji Pożytku Publicznego. Stowarzyszenie realizując swoje cele zajmuje się integrowaniem społeczeństwa żeglarskiego poprzez organizację m.in. regat żeglarskich na wodach Zalewu Wiślanego i Kaliningradzkiego, wodnych kolonii i półkolonii dla najmłodszych, spotkań i koncertów integracyjnych z udziałem artystów krajowych i zagranicznych, a także organizację kursów na stopnie żeglarskie i innych związanych z żeglarstwem. W ofercie Stowarzyszenia znajduje się także długoterminowy czarter jachtów żaglowych. Stowarzyszenie Jachtklub Elbląg w ramach prowadzonej działalności w sezonie letnim oferuje usługi w zakresie nadzorowanego postoju jachtów i łodzi, zarówno na wodzie jak i na lądzie, a w okresie zimowym najem powierzchni hangarowej oraz usługę przechowania jednostek pływających. Dodatkowo Jachtklub Elbląg prowadzi usługi noclegowe i udostępnia salę bankietową. Posiada także klimatyczną salę kominkową przeznaczoną na spotkania dla klientów biznesowych. Stowarzyszenie Jachtklub Elbląg prowadzi działania na rzecz poprawy warunków uprawiania żeglarstwa i innych sportów wodnych uczestnicząc w programach i kampaniach jako reprezentacja środowiska żeglarskiego. Nadrzędnym celem organizacji jest wychowanie młodzieży poprzez naukę żeglowania jako kapitał na przyszłość. Jachtklub Elbląg podejmuje, prowadzi i rozwija międzynarodową współpracę w dziedzinie żeglarstwa, a także przystępuje w tym zakresie do odpowiednich organizacji zagranicznych na zasadach członkostwa. Wszelkie środki pozyskane ze swej działalności Stowarzyszenie Jachtklub Elbląg przeznacza, zgodnie z postanowieniami swojego Statutu, na działalność statutową. Wszelkie dodatkowe informację dotyczące Stowarzyszenia znajdują się na stronie internetowej www.jachtklub.elbląg.pl