Początek

Zakończenie sezonu w JK i koncert ! ! !

Koleżanki i Koledzy.... ŻEGLARZE ! 

Mamy przyjemność zaprosić Was 7 listopada (sobota) 2015 roku na Uroczystość Zakończenia Sezonu Żeglarskiego 2015 w Jachtklubie Elbląg.  Spotkamy się przed masztem o godzinie 18:00 by podsumować mijający sezon i uroczyście opuścić Banderę. (czytaj dalej).....

 

Po oficjalnej części zapraszamy na koncert, który mamy nadzieję, będzie nie lada atrakcją dla sympatyków piosenki żeglarskiej. Będzie to także pierwszy koncert w naszym Klubie, legend polskiej piosenki żeglarskiej… a mianowicie zagra dla nas SZKOCKA TRUPA w składzie Henryk „Szkot” Czekała (wolak i gitara), Michał Karczewski (wokal i banjo) oraz Krystian Sidor (kontrabas)…… dla mniej wtajemniczonych, jest to połowa składu słynnych Mechaników Szanty ! …na marginesie … Krystian Sidor jest także członkiem grupy ATLANTYDA.

Wzorem lat ubiegłych koncert jest składkowy więc prosimy o wpłatę 50 PLN za osobę i rezerwację miejsca w sekretariacie Jachtklubu u Pani Wiesi Murawskiej – tel. 552326720.

Program uroczystości:
Miejsce: Jachtklub Elbląg ul. Radomska 29 Elbląg
7 listopad 2015

  • 18:00 - Spotkanie przed masztem, uroczystość opuszczenia Bandery
  • 19:00 - Przejście do budynku Klubu oraz rozpoczęcie koncertu szantowego – Szkockiej Trupy

Informacje o Szkockiej Trupie

Cytat z portalu www.folk24.pl

Szkocka Trupa

„…Tylko na koncertach Szkockiej… można usłyszeć obok siebie takie hity żeglarskiej sceny jak „Hiszpańskie dziewczyny”, „Cztery piwka”, „Umbriaga”, „Jacht rock’n’roll” „Molly Malone”, „Klipry”, „Wzgórza Walii”, „Maui” czy szanty „Sześć błota stóp”, „Emma”, „Johnson’s Girls” - jednak w nowych aranżacjach, inaczej interpretowane, inaczej zaśpiewane i zagrane….”

ZAPRASZAMY SERDECZNIE ! ! ! 

 

  „Szkocka Trupa” to zespół, który założył Henryk Czekała „Szkot“, na co dzień lider grupy „Mechanicy Shanty”.

Skład „Szkockiej Trupy” nie jest stały, to otwarta formuła. Szkot zaprasza do niej różnych muzyków. Raz jest to więc duet, raz trio, kwartet, a czasem lider występuje solo. Najczęściej jest to trio.

Niezmienny jest za to program koncertów - są to zawsze jego ulubione utwory, stąd też tytuł recitalu „Moje ukochane…”, w domyśle piosenki, a wśród nich szanty (marynarskie pieśni pracy), piosenki żeglarskie zarówno autorstwa Czekały, znane z repertuaru Mechaników Shanty, Ryczących Dwudziestek, jak i Jerzego Porębskiego,  Witka Zamojskiego, Tomka Opoki, Janusza Sikorskiego  i wielu, wielu innych.

Tylko na koncertach Szkockiej Trupy można usłyszeć obok siebie takie hity żeglarskiej sceny jak „Hiszpańskie dziewczyny“, „Cztery piwka“, „Umbriaga“, „Jacht rock’n’roll“ czy „Klipry”, „Wzgórza Walii”, „Maui” i „Miasto” jednak w nowych aranżacjach, inaczej interpretowane, inaczej zaśpiewane i zagrane.

Dzięki otwartej formule i różnorodnemu repertuarowi, koncerty  „Szkockiej Trupy” są ciekawe,

niespotykane i zaskakujące. Szkot ma  bardzo dobry kontakt z publicznością, szybko potrafi wciągnąć ją  do zabawy, wspólnego śpiewania, a bluegrassowe, bluesowe, countrowe  czy folkowe wersje znanych utworów doskonale wypadają zarówno w kameralnym otoczeniu (tawerna, klub, dom kultury), jak i na dużych, plenerowych imprezach (festiwale, regaty, święta miast).

 Muzycy wchodzący dotychczas w skład „Szkockiej Trupy”:

 Henryk Czekała „Szkot“ z Bytomia (Mechanicy Shanty) - śpiew, gitara

Michał Karczewski z Warszawy (Mechanicy Shanty) - banjo, chórki

Krystian Sidor  z Sanoka (Atlantyda) - kontrabas, chórki

Piotr Ruszkowski z Michałówka pod Łowiczem (Mechanicy Shanty) - mandolina, chórki

Kamil Piotrowski z Bytomia (Sąsiedzi) - mandolina, chórki

Jacek Kądziołka z Bytomia (ex oJ tam i Passat) - bas akustyczny, gitara, chórki

Jacek Ledworowski z Bydgoszczy (Mechanicy Shanty) – bas, chórki
Grzegorz Mazur z Ostrowca Świętokrzyskiego (Pod Wiatr) - akordeon

 Każdy z tych muzyków wnosi do Szkockiej Trupy część siebie,  swoich doświadczeń, umiejętności, wrażliwości, wspólnie tworząc niezłą mieszankę stylów. Oczywiście skład będzie ewoluował, będą pojawiać się kolejni muzycy, kolejne instrumenty,  wkrótce akordeon i  instrumenty perkusyjne.

Wszystko przed nami...

 umbriaga https://www.youtube.com/watch?v=P_u5Vxz8JOs


t
ym razem zagramy w składzie:


"Szkocka Trupa"

 w składzie:

Henryk Czekała "Szkot" z Bytomia - git.,  voc.

Michał Karczewski "Misiek" z Warszawy - banjo,  voc.

Krystian Sidor "Shreq" z Sanoka - kontrabas,  voc.