Początek

Kalendarz Regat Żeglarskich na Zalewie Wiślanym

 

Kalendarz Regat Żeglarskich na Zalewie Wiślanym

 W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem sezonu żeglarskiego  "Stowarzyszenie Jachtklub Elbląg" - realizując cel swojej działalności, jako Organizacji Pożytku Publicznego, jakim jest krzewienie żeglarstwa wśród mieszkańców miasta Elbląg i regionu - prezentuje Kalendarz Regat Żeglarskich na Zalewie Wiślanym w sezonie 2014.

 

Tegoroczny Kalendarz Regat obejmuje imprezy żeglarskie zarówno krajowe - odbywające się na wodach Zalewu Wiślanego, jak również międzynarodowe, obejmujące swoim zasięgiem także Zalew Kaliningradzki. W tym sezonie żeglarze będą mieli okazję rywalizować o miano tego najszybszego w piętnastu imprezach.

 

Poza regatami klas młodzieżowych wszystkie imprezy zostaną rozegrane zgodne z formułą pomiarową KWR oraz w oparciu o Przepisy Regatowe Żeglarstwa ISAF na lata 2013 - 2016.

 

Regatami otwierającymi sezon jak co roku będą Międzynarodowe Długodystansowe Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Tolkmicka zaplanowane w terminie od 13 do 15 czerwca.

 

"Stowarzyszenie Jachtklub Elbląg" jest także organizatorem prestiżowych regat o puchar Prezydenta Miasta Elbląg (21 czerwca), które w tym roku po raz pierwszy otrzymały nową formułę i jako regaty dziecięce dla klasy Optymist odbędą się w centrum miasta na Kanale Elbląskim przy Bulwarze Zygmunta Augusta. Będą to I Dziecięce Regaty "Między Mostami" o Puchar Prezydenta Elbląga.

 

Ponadto "Stowarzyszenie Jachtklub Elbląg" jest współorganizatorem odbywających się po raz piąty Międzynarodowych Regat o Puchar Trzech Marszałków (3-6 lipca), które mają miejsce zarówno po polskiej jak i po rosyjskiej stronie Zalewu. Wspólnie spotkamy się także na Pucharze Wójta Sztutowa (27-29 czerwca).

 

Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie internetowej - www.jachtklub.elblag.pl

 

Aby uatrakcyjnić zalewowe żeglarstwo regatowe "Stowarzyszenie Jachtklub Elbląg" prowadzi Puchar Zalewu Wiślanego, który obejmuje zgodnie ze swym Regulaminem osiem imprez regatowych wybranych z całego Kalendarza Regat w danym roku. Sternik, który zdobędzie najwięcej punktów w sezonie jako zwycięzca Pucharu Zalewu Wiślanego otrzymuje Grand Prix. Regulamin Pucharu Zalewu Wiślanego dostępny jest na stronie internetowej "Stowarzyszenia Jachtklub Elbląg".

Adam K. Kapczyński
Jachtklub Elbląg