Początek

XIV SEJMIK EOZŻ - 14 marzec 2009 roku

Minęła kolejna czteroletnia kadencja władz Elbląskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Przyszedł czas na podsumowanie dokonań starego zarządu, poddanie go osądowi skupionej w związku społeczności żeglarskiej, wytyczenie dalszych kierunków działań, oraz na wybranie nowych władz odpowiedzialnych za ich realizację w następnej czteroletniej kadencji. W tym celu dnia 14 marca 2009 roku odbył się XIV Sejmik EOZŻ....

Delegatów i zaproszonych gości powitał dotychczasowy prezes pan Henryk Fall, który jednocześnie złożył sprawozdanie z działań całego EOZŻ w ostatnich latach. Trudne warunki w jakich przyszło funkcjonować poprzednim władzom nie przeszkodziły w tym, aby zrealizować wytyczone przez XIII sejmik zadania. Niewątpliwym sukcesem były wspólne działania EOZŻ i władz samorządowych, prowadzące do popularyzacji żeglarstwa w regionie. Wsparcie Prezydenta Miasta Elbląg, Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, Burmistrza Tolkmicka, Burmistrza Fromborka, Burmistrza Braniewa dzięki którym odbyło się wiele imprez integrujących żeglarzy ze społecznościami lokalnymi, to osiągnięcie o wadze którego nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Były też realizowane pozostałe działania statutowe.
Nie sposób nie wspomnieć o działalności regatowej. Organizujemy w sezonie kilkanaście różnej rangi regat, ze średnią frekwencją 25 załóg (około 100 osób). Jednocześnie prowadzimy ranking sterników i tu zawsze klasyfikowanych jest minimum 70 osób. Rokrocznie przybywa w Okręgu kilkunastu żeglarzy i sterników – to efekt szkoleń prowadzonych w zrzeszonych u nas klubach.
Najaktywniejszym pamiątkowe tabliczki i nagrody książkowe wręczyli prezes pan Henryk Fall i wiceprezes pan Henryk Malentowicz. Obecny na naszym sejmiku gość, nowo wybrany prezes Pomorskiego OZŻ pan  Stanisław Kalinowski zadeklarował współpracę i życzył nowym władzom sukcesów. Następnie wybraliśmy nowe władze, a w dyskusji nakreśliliśmy kierunki działań. Tu oprócz statutowych jest kilka nowych:


Władze EOZŻ

Prezes
Henryk Fall
Wiceprezes 
Henryk Malentowicz
SkarbnikAndrzej Hulanicki
SekretarzStanisław Justyński
Członek ZarząduMarian Peroń
Członek ZarząduPrzemysław Żyła


 

 

 

 

 

 

Komisja Rewizyjna

PrzewodniczącyStefan Krzekotowski
Sekretarz
Krzysztof Kleniewski
Członek
Tadeusz Zarodkiewicz

 

 


 

Komisja Dyscyplinarna

PrzewodniczącyJerzy Łojewski
Członek   Grzegorz Borowiec
Członek Krzysztof  Kowalski

 

 

 

 

Życzymy nowym władzom EOZŻ i wszystkim żeglarzom udanych kolejnych 4 lat i samych dobrych wiatrów.

Zapraszamy także o obejrzenie galerii zdjęć z tego wydarzenia znajdującej się pod TYM LINKIEM : http://picasaweb.google.pl/tadek1954/XIVSejmikZeglarskiEOZZ14032009ELBLAG?feat=email#

 
Uchwała XIV Sejmiku EOZŻ:
Komisja Uchwał i Wniosków w składzie:
1.    Andrzej Hulanicki- przewodniczący komisji
2.    Jakub Grabowski- członek komisji
3.    Przemysław Żyła- członek komisji

stwierdza, że XIV Sejmik EOZŻ w dniu 14 marca 2009r. podjęła uchwałę o treści:

1.    Wspieranie podmiotów przychylnych żeglarstwu w celu pozyskiwaniu środków unijnych.
2.    Inspirowanie i wspomaganie szkolenia sędziów, instruktorów oraz żeglarzy (zwłaszcza dzieci i młodzież)
3.    Kierowanie pism do odpowiednich organów w sprawach bieżących nurtujących żeglarzy, w szczególności w sprawie drożności portów Zalewu Wiślanego, podwyższanie przewodów energetycznych nad szlakami wodnymi oraz ich oznakowania i systemów wczesnego ostrzegania (światła błyskowe)
4.    Wspieranie klubu “Fala” w działaniach na rzecz zapewnienia klubowi lokum