Początek

Najbliższe regaty .... za chwilę ?!?!

sailxWśród nielicznych symulatorów żeglarstwa znalezionych w sieci szczególnie warto zainteresować się chyba najprostszym, ale jednoczesnie bardzo wciągającym projektem- bo nie jest to tylko gra komputerowa - a mianowicie www.sailx.com. Nie jest to reklama - zabawa w sailx jest za darmo a cały serwis opiera się na dobrej woli pewnego żeglarza/programisty z Hiszpanii oraz wsparciu sponsorów....

Po zarejestrowaniu się lub bez tego ( polecam rejestrację) możemy brać udział w regatach róznego typu jachtów ( do wyboru laser, katamaran, skiff, "bigboat", "teamboat") odbywających się oczywiście online, konkurując z setkami żeglarzy z całego świata. Wśród zarejestrowanych nie brakuje też profesjonalnych żeglarzy( np patrz klasa TP52, uczestnicy regat matchracingowych pierwszego stopnia!), trenerów itd - co ciekawe, radzą sobie oni  bardzo dobrze także na wirtualnym akwenie. Tak jak w naturze - i tutaj jest ranking "sterników", mistrzostwa krajowe, międzynarodowe, mistrzostwa świata - te poważniejsze dla najlepszych i z nagrodami:).Wyścigi od grudnia 2008 są prowadzone według nowych przepisów (RRS 2009-2012) - jest to świetna okazja by je poznać i potrenowac ich zastosowanie.
Gra, oprócz przepisów, uczy wszystkiego co związane z taktyką regatową ( zmiany siły, kierunku wiatru, prądu). Jednak nauka przepisów wydaje się być największym atutem programu. Tak jak na wodzie, w sailxie są dyskusje na wodzie, protesty, komisja, która je rozpatruje, wszystkiemu towarzyszą duże emocje:)
Początkująych zachęcam do skorzystania z "samouczka" umieszczonego na stronie - w języku angielskim, możecie też mailować do mnie (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
Moim zdaniem sailx to najlepszy sposób na zimowe wieczory dla żeglarzy chcących zdecydowanie poprawić swoje wyniki regatowe w przyszłym sezonie:)

Marcin Panek s/y Kapka 

 

Start do wyścigu