54° 11' 34"N 19° 23' 3"E
55 232 67 20
jachtklub@jachtklub.elblag.pl

Ku pamięci naszych żeglarzy

Ku pamięci naszych żeglarzy

Dziś w naszym klubie miało miejsce ważne i poruszające wydarzenie, po „odświeżeniu” na swoje miejsce powrócił kamień upamiętniający członków i żeglarzy naszego klubu, którzy zginęli w tragicznych okolicznościach.

Każdego roku, w rocznicę ich śmierci, spotykamy się w tym symbolicznym miejscu, aby wspólnie uczcić ich pamięć, powspominać oraz zapalić znicz.

W dzisiejszej, wymagającej operacji ustawienia kamienia wsparł nas komandor klubu Adam Kapczyński. Organizatorami całego przedsięwzięcia byli Grzegorz Szlendak oraz Ryszard Seroka.
Głaz narzutowy (3,5 tony) został ustawiony sprawnie i z najwyższą precyzją, dla operatora dźwigu była to jednak nie tylko techniczna praca, ale również wyjątkowe zadanie o szczególnym znaczeniu.

Z całego serca dziękujemy wszystkim zaangażowanym za włożony trud, poświęcony czas i okazany szacunek.

Wszystkich, którzy chcą chwilą ciszy upamiętnić naszych przyjaciół żeglarzy, zapraszamy 13 kwietnia o godz. 18:00 do klubu.